Zlín cup 2010

23.02.2010 13:49

V sobotu 6.2.2010 jsme jeli obhajovat první místo z loňského roku na turnaj do Zlína, lépe řečeno do Želechovic nad Dřevnicí. Turnaje v pěkném prostředí tělocvičny zdejšího gymnazia se mimo nás zúčastnili ještě SK Zlín-Louky, Slovan Bratislava, Elseremo Broumov, domácí Tescoma Zlín, SK HS Kroměříž, FC Slušovice a TJ Valašské Meziříčí. Tentokrát jsme ěli ovšem problém se sestavou neboť nás Postihla silná marodka a nakonec mohli jet jen Peťa, Denis, Honza, Davča, Jirka, Tomáš Lechner, Martin, Max a Tomáš Sedláček. Nominovaní byli ještě další nebo jiní kluci, ale bohužel, letos se nám nedaří dát dohromady aspoň jednou sestavu, jak bych potřeboval. Loni takové problémy nebyly a taky to bylo vidět na výsledcích.

V prvním zápase jsme nastoupili proti Elseremu Broumov. Neznámý soupeř, výborný nástup do utkání a brzy jsme po Denárově gólu vedli 1:0. Bohužel soupeř rychle vyrovnal. Hráli jsme sice hrozně, ale Martinovi se podařilo dát gól na 2:1. To bylo ovšem z naší strany vše. Více jsme toho už nedokázali a po našich hrubých chybách v obraně a vlastním gólu jsme nakonec prohráli 2:3.

V dalším zápase se proti nám postavila HS Kroměříž a zápas měl jednoznačný průběh. Soupeř byl po všech stránkách lepší a podařilo se mu vstřelit tři branky. Za nás se trefil pouze Martin a tak jsme i další zápas prohráli, tentokrát 1:3.

Nejhorší bylo třetí naše vystoupení. Odevzdaný výkon a prohra 0:3 s SK Zlín-Louky znamenala poslední místo ve skupině s nula body na našem kontě. Ostuda jakou jsme ještě nezažili :o))).

Znamenalo to pro nás hrát už jen o umístění ve skupina o 5. - 8. místo. Hrálo se vyřazovacím způsobem a nás čekal třetí celek A skupiny TJ Valašské Meziříčí. Po důkladném umytí hlav jsme se do soupeře zakousli hned od začátku a bojovný výkon ( do krásy a fotbalovosti to mělo stále daleko ) nám přinesl první úspěch na turnaji. Po gólech Denise a Martina jsme vyhráli 2:1 a čekal nás zápas o 5. místo.

Tam se nám znovu postavila do cesty HS Kroměříž a tentokrát to už byl vyrovnaný zápas až do konce. Bohužel štěstí nám nepřálo a prohráli jsme i toto utkání. Tentokrát 0:1. Znamenalo to v konečném účtování pouze 6. místo, ale díky za něj při té bídě, kterou jsme předvedli v celém turnaji.

Slovo na závěr. Pokažený turnaj od začátku až do konce. Nejdříve je potřeba, aby si popel na hlavu nasypal trenér, který zaspal a díky němu přijelo pět kluků těsně před výkopem prvního zápasu, takže se nestačili ani rozcvičit. Poté přišel zmatek v termínové listině a než jsme došli na šatnu po prvním utkání, už nás hnali do dalšího. Hra špatná po všech stránkách a vzhledem k tomu, že je to už po několikáté za sebou, je čas se zamyslet, co děláme špatně.