Vánoční turnaj v Troubkách

02.01.2010 18:54

 

V neděli 20.12.2009 jsme se zúčastnili Vánočního turnaje pořádaného Sokolem Troubky v místní sportovní hale. Na tento turnaj se přihlásilo 8 týmů a hrálo se systémem každý s každým 4+1 na házenkářské brány 3x2 m. Kromě domácího týmu Sokolu Troubky přijali pozvánku ještě Sokol Horní Moštěnice, Sokol Ústí u Hranic, SK Sigma Olomouc, SK Zlín-Louky, 1.SK Prostějov, 1.FC Přerov a my. Naše mužstvo přijelo oproti předchozímu turnaji ve značně pozměněné sestavě. Zahrát si musí během zimní přípravy všichni, ale tím nás samozřejmě neomlouvám. Do brány se tentokrát postavil na zkoušku Denis a Peťa si vyzkoušel hru v poli, kde se kromě něj představili ještě Adam, David, Honza, Marek, Jirka, Jonáš, Martin, Alda a Filip. Promíchal jsme klukům jejich posty, aby si vyzkoušeli hrát i na jiných místech než jsou zvyklí. Nutno taky podotknout, že tato hala je oproti jiným dost malá a musíme si přiznat, že až na pár světlých vyjímek, nemáme technicky vybavené hráče, kterým takovýto prostor vyhovuje víc. Na tomhle je opravdu třeba hodně zapracovat.

První zápas jsme docela zvládli a po gólech Davči a Honzi jsme se ujali vedení 2:0. Potom přišlo menší zaváhaní v obraně, které jde na vrub nezkušenosti na tomto postu a soupeř ze Sokola Horní Moštěnice snížil na 2:1. Tento výsledek vydržel až do konce zápasu. Ve druhém utkání jsme narazili na rivala z 1.FC Přerov a přes řadu šancí na obou stranách a vyrovnaném průběhu hry, skončilo utkání hlavně díky oboum gólmanům 0:0. V dalších utkáních už přišli na řadu rozpačité výkony, které nám moc radosti neudělali. Nejprve jsme porazili po nevýrazném výkonu Sokol Ústí 1:0, když jediný gól vstřelil halový střelec Martin a poté jsme stejným rozdílem prohráli se spřáteleným týmem SK Zlín-Louky. Třetí nepovedený zápas v pořadí byl proti domácím Troubkám. Na náš gól o který se postaral Marek, odpověděl soupeř gólem na 1:1. Rána pod víka byla pro Denise nechytatelná, její autor byl na svůj věk až neskonale urostlý. Naštěstí se těsně před koncem trefil Martin z přímáku a urval výhru na naši stranu.

Po těchto výkonech a zápasech bylo jasné, že pokud chceme na turnaji uspět, budeme muset porazit soupeře nejsilnější a to Sigmu Olomouc  a kluky z Prostějova. Jak hrát proti Sigmě nám ukázali kolegové z 1.FC, kterým se podařilo uhrát remízu 1:1. Na soupeře jsme vlétli docela obstojně a už v první minutě jsme vyhrávali 1:0 po gólu Aldy. Potom už se přihlásila o slovo Sigma, ale budiž nám ke cti, že jsme se nezatáhli a hráli se soupeřem více než vyrovnanou partii. Místo gólu na 2:0 ovšem přišel zkrat a třemi góly v posledních třech minutách, z nichž ten poslední byl dost kuriozní, jsme si zápas sami prohráli 1:3. Výkon se mi až na ty poslední tři minuty ovšem líbil nejvíc na celém turnaji.

V posledním zápase jsme si mohli ještě vítězstvím zajistit alespoň třetí místo, ale po mizerném výkonu jsme opět prohráli 1:0 s 1.SK Prostějov a tento výsledek nás odsoudil do propadliště dějin. Nutno ovšem podotknout, že zaslouženě. Za dnešní výkony jsme si nic jiného než páté místo nezasloužili. Je vidět, že musíme ještě na spoustě věcí zapracovat. Druhá věc je, jak všichni víme, že nám svědčí spíše větší tělocvičny a venkovní prostor, než stísněné prostory troubecké haly. Hrát se musíme ovšem naučit všude. Pokud to zvládají naši, mnohdy mladší soupeři, musíme to zvládnout i my.