Turnaj v Lipníku

09.04.2010 13:07

V neděli 21.3.2010 jsme se zůčastnili turnaje na umělé trávě v Lipníku, kde jsme loni skončili na pěkném druhém místě. Letos se bohužel přihlásilo jen pět týmů, ale i tek byl turnaj kvalitní a kluci si zahráli docela dost. Hrálo se samozřejmě každý s každým 2x 15 minut. Na turnaj se přihlásili kromě nás, domácí Spartak Lipník, Nové Sady, FC Želatovice a FK Raven Povážská Bystrica. Nominováni byli všichni kluci, ale nakonec jeli tito: v bráně nová posila Ondra Bula, v obraně Patrik, David, Honza a Peťa, v záloze Denis, Filip, Tom S., Max, Alda a Martin a v útoku hráli Oťas s Jirkou.

První zápas nám přinesl do cesty domácí tým, který bude naším soupeřem i v jarní části okresní přeboru a zároveň nám přinesl i rozčarování. Zjistili jsme, že tráva je zelená, míč kulatý a na hřišti je na každé straně sedum hráčů + gólmani. To byl ale taky jediný pozitivní poznatek s tohoto zápasu. Dá se řící, že jsme se skoro nedostali za půlku s balónem na noze. Ne, že by byl soupeř až tak kvalitní, ale naše hra postrádala úplně všechno. Myslel jsem si, že mně budou omejvat a po zápase jsem si musel odskočit :o)))  Prohráli jsme zcela zaslouženě 0:2.

Do druhé zápasu jsme nastoupili proti soupeři ze Slovenska FK Raven Povážská Bystrica a zápas to byl úplně jiný. První půlka byla ještě trochu o hledání se na hřišti, ale ve druhé půlce se rozjela nelítostná bitva, ze které jsme vyšli lépe my. Nejdříve jěště přišla neproměněná penalta, ale poté už se soupeřova síť začala vlnit. Jirka, který se po dlouhé době strávené v obraně postavil do útoku, se prosadil střelecky hned 2x a po jednom gólu přidali ještě Patrik a Oťas ( dlužno dodat, že kdyby proměnil tu penaltu, mohl být nejlepší střelec turnaje ). V závěru soupeř ještě zkorigoval výsledek, takže zápas nakonec skončil 4:1 pro naše barvy, Bohužel, jak se později ukázalo, nás ta penalta nebo ten zbytečný gól v závěru stál první místo.

V dalším střenutí jsme narazili na klasického rivala ze Želatovic, který byl bohužel bez své opory, gólmana Mence. Kluci už byli rozehraní a tak na soupeře vlétli s velkou vervou a už po první půli byl stav utkání 4:0 pro nás, když se o góly postarali Tom, Jirka a 2x Oťas. druhá půle už byla z naší strany vlažná a neprosazovali jsme se tak, jak bychom si přáli a možná i toto nás stálo to vytoužené první místo na turnaji. Oťas přidal ještě jeden gól a vyhráli jsma tak 5:0.

V posledním utkání se nám do cesty postavil neznámý soupeř z Nových Sadů. Naše rozjeté kluky ale už dnes nemohlo nic zastavit a po střelnici, kterou jsme si ze zápasu udělali, jsme vyhráli 7:0. Góly dávali Alda s Maxem po dvou a po jednom gólu přidali Martin, Patrik a Oťas. Tento zápas udělal pěknou tečku za celým turnajem a my jsme si mysleli, že jsme první. Bohužel se nebrala v úvahu minitabulka vzájemných zápasů, když všechna mužstva na prvních třech místech měla shodně 9 bodů, ale rozhodovalo až celkové skóre. Tím byl ze hry vyřazen Lipník a mezi námi a kluky ze Slovenska rozhodl až větší počet nastřílených gólů v jejich prospěch. Nezbývá než říci škoda a pro příště nepolevit ani za stavu 4:0 po poločase.

Celkově jsem byl s předvedenou hrou spokojen. Z jednotlivců bych rád vyzdvihl hru a nasazení Peti Čecha, který nestřídal ani na minutu a v obraně si odvedl svou práci na výbornou. Dobře se ukázali i oba praví obránci Honza s Davidem, Honza hlavně při práci s míčem směrem dopředu ( i když nahrát dřív by občas neškodilo ) a Davča při obrané činosti. Patrik předvedl svůj standart, stejně jako Tom a Max v záloze. Tam bych chtěl pochválit hlavně Aldu, který byl ze záložníků daleko nejlepší. Trochu za očekáváním zůstali Filip s Martinem. Filip hrál dobře v prvních zápasech, ale postupně se začal vytrácet a Martin jako vždy pobíhal zbytečně po celém hřišti. V záloze zcela propadl Denis, který marně hledá svůj herní styl z podzimní sezóny. Je sice fakt, že mu dělali problémy nové kopačky a do posledního zápasu ani nenastoupil, ale i tak jsem čekal daleko více. Útočníci se mi tentokrát líbili oba dva, jak Oťas, který předvedl svou klasickou tvrdost a průbojnost, tak i Jirka, který byl tam, kde bylo potřeba.

Na závěr bych jen dodal, že doufám, že se hra bude už jen zlepšovat, stále vázne lepší kombinační hra a hra tělem. Další zápasy budou už jen těžší a těžší a bude nutno se na ně kvalitně připravit.