Podzim 2008

21.08.2009 17:14

Po prázdninách jsme se opět sešli na Viktorce jen s tím rozdílem, že už od nás odešli všichni mladší kluci a zůstali jsme jen my, kluci z ročníku 2001. Samé staré známé tváře Peťa Čech, Renek Vašíček, Davča Malík, Honza Mohapl, Tomáš Lechner, Denis Holouš, Max Mazur, Tom Sedláček, Jonáš Iž, Adam Kubáň, Adam Otáhal, Vašek Raška, Erik Hluší a Patrik Javora. Přibyli nám opět i noví kluci jako Marek Pleva, Filip Raška a Petr Pokluda. Trenéři se sice nestačili divit, jak jsme všechno přes prázdniny stačili zapomenout, ale bylo dost času to zase všechno dohonit. Tato sezóna už pro nás byla první soutěžní sezónou, kdy jsme premiérově nastoupili do okresního přeboru mladších přípravek. Zatím to měli být ještě o rok starší kluci, takže jsme mohli jen překvapit. Do skupiny nám byly nalosovány týmy TJ Slavoj Kojetín "B" ( jenže se časem ukázalo, že to bylo áčko ), 1.FC Přerov a FC Želátovice. Navíc na nás plně dolehla přestavba našeho stadiónu a museli jsme se na celý podzim uchýlit k tréninkům do Michalova.

K prvnímu turnaji jsme si zajeli do Kojetína a hned přišlo vystřízlivění z loňské euforie. V prvním zápase jsme prohráli po urputném boji s 1.FC Přerov 0:1, když to z naší strany strany byl spíš boj nás samých se sebou. Druhý zápas už vyšel o něco lépe a po gólech Erika a Patrika jsme porazili FC Želátovice 2:1. V posledním zápase turnaje jsme nastoupili proti domácímu Kojetínu a nestačili jsme se divit, jak jsme pomalí. Výprask v podobě 0:4 byl zasloužený a se smíšenými pocity jsme odjížděli domů a měli o čem přemýšlet.

Druhý turnaj byl na programu na hřišti 1.FC Přerov tzn. na strojírnách. Jeli jsme na turnaj řádně namotivováni ve snaze uhrát takové výsledky, které by nás nechali alespoň ve hře o postup do skupiny o 5. - 9. místo. Hned v prvním zápase jsme ovšem narazili na favorizovaný Kojetín. Nechali jsme na hřišti všechny naše síly a po parádním výkonu se nám podařilo remizovat s Kojetínem 0:0, když nás docela podržel i gólman Peťa Čech. Ve druhém zápase nás čekal domácí tým a i když jsme bojovali jak jsme  mohli, přece jen ve druhém poločase došli síly nechané v zápase s Kojetínem a prohráli jsme 1:2. Jediný náš gól dal Erik. V posledním zápase jsme s trochou štěstí porazili Želatovice 2:1, když se o oba góly opět postaral Erik.

Třetí turnaj se uskutečnil v Želátovicích a ten nás zastihl v asi nejlepší formě a navíc jsme jeli posilněni o Danka Grečmala s našeho áčka. Hned v prvním zápase jsme narazili na 1.FC Přerov a po parádním výkonu jsme je po gólech Erika a Danka porazili 2:0 a zůstali jsme v boji o druhé místo ve skupině. Ve druhém zápase jsme nešťastně prohráli s favoritem z Kojetína 1:2, když jediný gól dal Maxík. Střelecký koncert přišel v posledním zápase a odnesl to domácí tým FC Želátovice, který jsme porazili vysoko 8:0. O naše góly se postarali Erik a Patrik po třech a Danek dal góly dva. Pokud vyhrajem v posledním domácím turnaji na 1.FC Přerov, postoupíme do námi vysněné skupiny.

Poslední čtvrtý turnaj se hrál na náhradním hřišti v Kozlovicích a my byli domácím týmem. V prvním zápase jsme nastoupili proti největšímu rivalovi 1.FC Přerov a jen výhra nás mohla posunout do bojů o 5. místo. Po urputném boji se nám to nakonec podařilo, když Erikovu střelu z dálky tečoval Oťas a my jsme mohli radovat. Stačilo už jen nepokazit zápas s FC Želatovice. Z jednoznačného zápasu ( to jsme si naivně mysleli ) se stala docela pěkná zápletka. Po hrozném výkonu a neproměňování šancí, jsme po jedné chybě prohrávali po poločase 0:1. Trenéři nás seřvali a místo aby nás prostřídali, nechali na hřišti zase ty samé kluky, asi abychom si to užili :o))). Probudili jsme se naštěstí včas po krásném gólu Toma Sedláčka. Potom ještě přidali góly Patrik a Erik a mohli jsme se radovat. V posledním zápase jsme opět nešťastně prohráli s Kojetínem 0:1, ale to už nás nemuselo mrzet.

V celkové tabulce jsme skončili v naší skupině na krásném druhém místě a postoupili jsme do jarních bojů o 5. místo. Celou cestu podzimní skupinou jsme absolvovali převážně v tomto složení: Peťa Čech v bráně a Renek jako náhradník, v obraně se pohybovali nejvíce Davča Malík, Patrik Javora, Honza Mohapl, Tomáš Lechner a Vašek Raška, v záloze Adam Otáhal, Denis Holouš, Erik Hluší, Max Mazur, Tomáš Sedláček a v útoku Filip Raška a Jonáš Iž a Marek Pleva.

Konečná tabulka podzimní části:

1.

Slavoj Kojetín

50:7

34

2.

FK Viktorie Přerov

20:15

19

3.

1.FC Přerov

20:21

18

4.

FC Želatovice

6:55

0

 

Na závěr podzimní části jsme ještě na Viktorce uspořádali velký turnaj mezi námi, mužstvem složeným z tatínků a mužstvem složeným z maminek. Nám a maminkám pomáhali samozřejmě i trenéři. Byla to řádná sranda jak je vidět i ve fotogalerii a po vyrovnaných zápasech se vítězem stalo družstvo maminek, my jsme byli druzí a tatínkovský tým skončil na posledním místě. Vyhráli jsme ale vlastně všichni a důležité bylo, že jsme si parádně užili. Teď nás bude čekat zimní příprava plná turnajů v halách.