Jak to všechno začalo.

13.01.2009 21:27

Náš vznik se datuje na začátek září roku 2007, kdy se v klubu FK Viktorie Přerov utvořil tým z kluků narozených v roce 2001 a 2002, jako tým benjamínků. Z ročníku 2000 sem přešli kluci, kteří začali trénovat už o rok dřív a to Petr Čech a Denis Holouš. K nim se přidali tito noví kluci: Adam Otáhal, David Malík, Patrik Javora, Tomáš Sedláček, Renek Vašíček, Dominik Kadlec, Jonáš Iž a Vojta Piska. Po měsíci se k nám přidal ještě Max Mazur. Našimi trenéry se stali Karel Vašíček a Břetislav Holouš.

Celý podzim jsme poctivě trénovali pod vedením obou trenérů, jimž občas pomáhal táta Vojty Pisky. Učili jsme se první krůčky s balonem, hlavně jeho vedení a ovládání a později i nahrávky. Tréninky probíhaly formou průpravných cvičení a her a samozřejmě i neoblíbených rozcviček a běhání. Občas jsme si na konci tréninku zahráli i fotbal, tedy spíš jsme se všichni honili jen za balonem. Odměnou za naše snažení nám pak byl menší turnaj na Viktorce, ve ktrém se mezi sebou utkala družstva mladších přípravek a nás benjamínků. Podali jsme statečný výkon, ale obě přípravky byly nad naše síly. S ročníkem 1999 jsme prohráli 1:3, když náš jediný gól dal z penalty Patrik Javora a stal se tak naším historicky prvním střelcem gólu. V brance nám vydatně pomáhala posila z ročníku 2000, Ondra Koudela, jelikož mezi námi se ještě žádný brankář nenašel. Ve druhém zápase jsme po vyrovnané první půlce, která skončila 0:0, prohráli nakonec 4:0 s ročníkem 2000. V naší brance stál opět Ondra, který tak chytal proti svým, kteří nakonec tento turnaj vyhráli, když porazili ročník 1999 vysoko 6:0.

Tím také skončila podzimní část sezóny a my jsme se přestěhovali do tělocvičny. Trenéři pro nás zajistili tělocvičnu na ZŠ Svisle. V tělocvičně jsme si kromě trénování užili také spoustu zábavy a her. Kromě fotbálku jsme si také zahráli florbal, trenéři nás naučili nové hry jako házenou, vybišu a rugby a občas jsme do toho zapojili i trochu gymnastiky. Po Vánocích jsme si dokonce donesli auta na vysílačku a proběhlo velké řádění a závodění. V průběhu zimy jsme se také rozrostli o nové tváře. Přišli mezi nás Honza Mohapl a Peťa Váňa, ale také postupně začal končit Dominik Kadlec, který se už na jaře neukázal.