Halový turnaj Hranice 02/09

18.02.2009 16:58

 Další turnaj nás přivítal v neděli 15.2.2009 v Hranicích na Moravě. Turnaje se zúčastnilo celkem osm mužstev a hrálo se systémem každý s každým, což nám už jednou pomohlo k vítězství na celém turnaji i když to byl ten domácí a venku. Na turnaj jsme odjížděli s velkými plány, teda aspoň trenéři. My hráči jsme, jak se později ukázalo, měli plány úplně jiné :o))). Na turnaj jsme přijeli v této sestavě: Erik Hluší, Patrik Javora, Adam Otáhal, Honza Mohapl, Petr Pokluda, Filip Raška, Denis Holouš, Max Mazur, Aleš Caletka a Tom Sedláček coby nový kapitán. Turnaje se zúčastnila tato družstva: SK Hranice, FC Baník Ostrava, Hanácká Slavia Kroměříž, SK Louky, FC Vsetín, 1. Valašský FC ( Rožnov p. R), FC Hlučín a my. Hrálo se pěkné hale na velké branky ( 2x 5m ) s hrací dobou 14 minut.

Hned na úvod turnaje jsme nastoupili proti domácímu celku SK Hranice a přesto, že jsme prohrávali brzo 1:0, se nám hlavně zásluhou druhé čtverky ( která se vzápětí stala tou první ) podařilo vývoj zápasu otočit a zvrátit výsledek na naši stranu i když za svůj výkon, jsme si výhru asi nezasloužili. Na obou mužstvech bylo vidět, že ranní vstávání není oblíbeným koníčkem jejich fotbalistů. O naše góly se postarali Minimax a Jasan, oba tak, jak bývá jejich zvykem, Maxík po sólíčku od půlky a Paťas střelou z dálky. Začátek nám teda vyšel 100%, ale v šatně jsme dostali pořádný kartáč od obou trenérů. Takhle jsem je ještě řádit neviděl :o))). Výsledek utkání 2:1 pro nás.

Ke druhému utkání jsme nastoupili proti HS Kroměříž a tentokrát jsme se už nenechali zaskočit. Hra sice ještě nebyla taková, jak to od nás čekali trenéři, ale výsledek 3:1 v náš prospěch, když jsme měli zápas po celou dobu pod kontrolou, byl dobrý a znamenal výborný start do turnaje. Po dvou zápasech 6 bodů, co jsme si mohli přát lepšího. Nicméně po zápase zase na šatně lítaly hromy a blesky a ze šatny jsme se dostali těsně před naším dalším zápasem. Zřejmě proto, abychom nemohli blbnout na tribuně, kde nám to šlo lépe než na hřišti. O naše góly se tentokrát postaral opět Maxík a to hned 2x a svůj první zářez na kolonce góly si mohl udělat Alda Caletka, který k nám nastoupil v zimní pauze. To jsme ale netušili, že to byly na dlouho naše poslední góly i body.

V dalším zápase na nás čekali kluci ze Vsetína a přesto, že jsme si mysleli ( teda trenéři ), že bychom je měli porazit, opak se stal pravdou. Svůj další gól odmítl Maxík, když tentokrát se snažil nahrát místo střely a poté už jsme prohrávali 1:0 po gólu ze skrumáže před brankou, kterou tentokrát hájil místo Peti Čecha,  Erik Hluší. Před koncem jsme ještě měli šanci na vstřelení gólu a jelikož jsme ho nakonec i dali a krásnej, což uznal i trenér soupeře, který stal u branky, rozhodčí ho neuznal i když to z půlky nemohl vidět. Prohra 1:0

Kluci z Hlučína byli pro nás dnes velkým soustem a jak se ukázalo, bez šance na úspěch, gól v první minutě nás zlomil a konečný výsledek byl ještě milosrdný 0:3. Stejně tak vypadalo i v dalším zápase s 1.Valašským FC z Rožnova pod Radhoštěm. První laciný gól z půlky opět v první minutě. potom parádní Erikovův zákrok, kdy vytáhl míč ze šibenice, ale i tak prohra 0:2.

Před dalším utkáním s týmem SK Louky byl úkol zcela jasný. Pokud chceme přemýšlet při shodě nám přejících náhod a výsledků na třetí místo, musíme vyhrát. Zkusili jsme se nahecovat, ale zcela marně. Po bezkrevném výkonu, kdy naše hra místy připomínala naše začátky, jsme jasně prohráli 1:4, když o jediný náš gól se zasloužil Patrik. Tento zápas rozhodl, že s umístěním na turnaji se asi chlubit nebudeme. Trenéři nám říkali, že z té naší hry prý i oči bolí, takže to asi tentokrát bylo dost špatné :o))).

Po kvalitních párečcích a několika desítkách dřepů vyvolených jedinců jsme nastoupili k poslednímu utkání proti beznadějně poslednímu Baníku Ostrava. Soupeře jsme nepustili na naši půlku a celkem snadno jsme vyhráli 5:0, když naše góly zaznamenali Oťas 2x, Maxík, Patrik a do té doby absolutně nevýrazný Denis. Reputaci jsme si u trenérů ani u rodičů nespravili a s celkovým umístěním na šestém místě o kterém nakonec rozhodl ten jeden neuznaný gól se Vsetínem, jsme odjížděli domů. Lepší místo jsme si stejně nezasloužili, protože na rozdíl od nás, Vsetínští kluci bojovali a dřeli. My jsme se tentokrát na hřišti jen poflakovali.

Přesto se i tak našli vyjímky jako střelecky potentní Maxík, který si tak vynahradil turnaj v Olomouci. Proto je potřeba poděkovat paní Mazurové, že ho po nemoci pustila, jinak by to s náma dopadlo ještě hůře. Nový kapitán Tom Sedláček dneska makal a dřel, ale tentokrát se mu nedařilo tak, jako v Olomouci, vázlo zpracování míče, ale to ostatně u všech. Náhradní gólman Erik to měl tentokrát velmi těžké. Za takovou obranou, jako jsme předvedli my, by neuspěl ani Gigi Bufon s Van der Saarem dohromady. Měl sice slabší chvilky, ale ty dostatečně vyvážil některými parádními zákroky a pokud se zbaví nervozity, bude ještě lepší. Minule jsem článek končil slovy "jen tak dál kluci". Tak takhle teda NE!

 A ještě pro úplnost konečné pořadí turnaje:

 

1.

SK Hranice

16:3

18

2.

FC Hlučín

20:2

18

3.

1.Valašský FC

15:4

15

4.

SK Zlín -Louky

18:10

12

5.

FC Vsetín

8:12

9

6.

FK Viktorie Přerov

11:12

9

7.

Han. Slávia Kroměříž

3:22

3

8.

FC Baník Otrava

0:26

0