Halový turnaj Zlín cup 2009

22.02.2009 18:25

V sobotu 21.2.2009 jsme se zúčastnili dalšího halového turnaje. Tentokrát to byl Zlín cup 2009 ve zlínské hale SPŠ. Přivítalo nás prostředí krásné haly a člověk si tak říká, proč všude ano, ale v našem městě prostě ne, ale to je na zamyšlení do jiných rubrik a na jiné stránky. Turnaje se původně mělo zúčastnit 10 mužstev, ale kluci z AS Trenčín se nakonec z technických důvodů nedostavili ( srážka autobusu a vlaku na Slovensku ). Takže zůstalo těchto devět týmů: FC Tescoma Zlín A a B, Dukla Praha, FC Vsetín, SK Zlín-Louky, Sokol Mladcová, SK Březnice, Spartak VTJ Lipník n/B a naše skromná partička, která po minulém nezdaru přijela dokázat, že to s tím fotbalem myslíme opravdu vážně. Byli jsme nalosování do B skupiny ve složení SK Zlín-Louky, Dukla Praha, FC Tescoma Zlín B a my. Na tento turnaj vybrali trenéři toto složení: do branky Erik Hluší a do pole Adam Otáhal, Denis Holouš, Patrik Javora, Aleš Caletka, Tom Sedláček ( c ), Max Mazur, Davča Malík, Marek Pleva, Honza Mohapl, Tomáš Lechner, Jonáš Iž a Adam Kubáň.

Nejdříve to vypadalo, že bude mít času dost, ale při vypanutí Trenčína se celý program posuhul a tak jsme hned po převlečení a menším rozhýbání nastoupili k prvnímu zápasu proti klukům z SK Louky, kteří nám před týdnem udělili lekci na turnaji v Hranicích a porazili nás 4:1. Tentokrát jsme nastoupili do zápasu koncentrovaně a vyhnuli se gólu hned v první minutě jako minule. Obraz hry tentokrát vypadal o dost lépe než v Hranicích a řekl bych, že jsme byli soupeři více než vyrovnaným soupeřem. Dlouho byl stav vyrovnaný 0:0, ale poté se štěstí přiklonilo na naši stranu a po trefě Honzy Mohapla jsme vedli 1:0. Před koncem zápasu vytáhl jeden ze svých výborných zákroků Erik Hluší a zlikvidoval krásnou střelu k tyči a uhájil tak naše vítězství 1:0.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti klukům z Dukly Praha a dlužno říct, že si kvůli nám zřejmě po zápase museli poslechnout hodně nepěkných slov od svých trenérů. Obávaného soupeře jsme téměř nepustili na naši polovinu a jen díky naší špatné střelecké mušce si soupeř mohl oddechnou po remíze 0:0. To jsme mohli ale nakonec i my, protože po těžké nudě v brance musel minutu před koncem opět zachraňovat Erik dalším skluzem k tyči. Ve stejném duchu se nesl i třetí zápas ve skupině proti béčku Zlína, jen s tím rozdílem, že tentokrát si Erik už na balon chytnout nemusel. Bohužel pro nás, opět selhala koncovka našich střelců a zápas skončil shodně jako ten druhý 0:0. Nakonec se nám podařilo tedy obsadit ve skupině 2.místo za SK Louky a před Duklou a béčkem Zlína.

Ve druhé skupině zvítězili kluci ze Vsetína před Březnicí, Mladcovou, ačkem Zlína a Lipníkem. Poté nastalo trochu nejasností kolem toho, co bude dál. Systém turnaje se měnil minutu po minutě až se nakonec rozhodlo jak se vlastně bude dál pokračovat. Nemusím ani říkat, že některým týmům se to a možná po právu vůbec nelíbilo, naopak některým to zahrálo do not a mohli složit reparát za své výkony ve skupině. Nejdříve se utkali týmy Zlín B vs. Lipník N/B o to, kdo bude mít černého petra v rukách a skončí na turnaji. Po výhře 1:0 gólem z poslední sekundy se nakonec radovali kluci z Lipníka. Dále už se pokračovalo čtvrtfinálovými zápasy, které se původně hrát neměli ( mělo se hrát hned semifinále, popř. jiný způsob vyřazování, ale to je dlouho ). Dvojice tedy vypadali následovně: FC Vsetín - Spartak Lipník, SK Březnice - Dukla Praha, SK Louky - FC Tescoma Zlín A, FK Viktorie - Sokol Mladcová.

Nejdříve porazili kluci ze Vsetína celkem jednoznačně Lipník 4:0 i když začátek zápasu tak jasný nebyl. Potom přišel na ředu zápas Louky vs. Zlín a po výsledku 1:1, když Zlín vyrovnával v hodině dvanácté došlo na penaltový rozstřel, ve kterém byli úspěšnější kluci ze Zlína. Ve třetím utkání mezi Březnicí a Duklou došlo nakonec taky na pokutové kopy a v těch byli úspěsnější kluci z Březnice. Po těchto zápasech jsme přišli na řadu my a mělo se rozhodnout, jestli to bude turnaj úspěšný nebo ne. Do zápasu s Mladcovou jsme ovšem vtrhli jako uragám a svému soupeři jsme téměř nic nedovolili a brzy jsme se ujali vedení 1:0 a poté i 2:0, když oba góly vstřelil Minimax, který se v halách rozehrává do fantastické střelecké formy. Poté jsme ještě měli výhodu penalty a kdyby jste mě zabili, neřeknu vám proč, ale Maxík odmítl hattrick a netrefil bránu. Vítězství 2:0 nás ovšem i tak posunulo do semifinále.

Poté proběhla série zápasů, které určili pořeadí na dalších místech, ale tyto již byli ovlivněny neúčastí některých týmů, které odjeli domů po zmatcích s předěláváním systému turnaje. Pak už ale přišli na řadu semifinálové střetnutí, ve kterých se utkala tato družstva: SK Březnice - FC Tescoma Zlín a FC Vsetín - FK Viktorie Přerov. V prvním utkání došlo k vyrovnanému boji a když zápas skončil 1:1, došlo opět na penaltový rozstřel, ve kterém uspěli kluci z Březnice a stali se prvním finalistou. o Tom druhém se rozhodovalo v našem utkání se Vsetínem, kterému jsme měli vracet porážku z Hranic. Zápas byl velmi vyrovnaný a i když si myslím ( neobjektivně ), že jsme byli malinko lepší, rozhodl výkon obou brankářů, kteří za svá záda nepustili žádnou střelu. Došlo tedy znovu na penalty. Jako první si postavil míč Patrik a nekompromisní ranou pod víko nás poslal do vedení 1:0. Poté soupeř netrefil bránu a my se mohli začít radovat. Druhou penaltu šel kopat Oťas a další rána pod víko na kterou si sice brankář sáhl, ale neudržel v rukách nás posílala blíž k vysněnému cíli. Obrovská vlna radosti propukla, když další soupeřův střelec minul opět bránu a to znamenalo, že druhým finalistou jsme se stali my.

V zápase o třetí místo oplatili kluci ze Zlína Vsetínu porážku ze skupiny a zajistili si třetí příčku. Do finále jsme pořádně namotivovali a hned před zápasem jsme alespoň vyhráli losování o to, kdo si obleče rozlišováky, neboť jsme měli podobné dresy jako kluci z Březnice. Zůstali jsme v našich dresech. To bylo z naší strany na delší dobu všechno. Kluci z březnice se na nás vrhli, jako by chtěli zápas rozhodnout hned v první minutě a to se jim, nebýt výborného Erika v bráně málem povedlo. Po třech minutách hrůzy před naší brankou, jsme se nakonec vymanili z tlaku soupeře a postupně hru vyrovnali a připravili si také svoje šance, ale všechny zlikvidoval brankář soupeře. Když už to vypadalo na další penaltový rozstřel, poslal asi minutu a půl před koncem krásnou střelu k tyči Maxík a nastal obrovský výbuch nadšení. Konec zápasu jsme uhájili daleko od naší branky a konečně mohl jásot propuknout na plné pecky. Vyhráli jsme finále 1:0 a poprvé ve své historii vyhráli i halový turnaj.

Aby toho nebylo málo, přišel ještě penaltový rozstřel tří kluků, kteří na turnaji vstřelili tři góly a jedním z nich byl i Maxík. Nakonec to byl jen on, kdo penaltu proměnil a také dal na turnaji jediný gól Erikovi, který tento rostřel chytal. Maxík se stal nejlepším střelcem turnaje, Erik, který za celý turnaj nepustil za svá záda ani jeden gól, se stal po zásluze nejlepším brankářem turnaje. Odvezli jsme si tedy všechno, co se odvézt dalo a poté, co jsme si udělali ostudu na turnaji v Hranicích, jsme si opat dokázali, že když se budeme  soustředit plně na fotbal, dokážeme vyhrávat a co víc, předvádět i výborný fotbal. Pochvalu tentokrát zaslouží všichni kluci za příkladnou bojovnost a nasazení, za všechny bych ještě vyzdvihl obranou hru Patrika a krásné přihrávky Toma Sedláčka, které servíroval Maxovi na jeho góly na zlatém podnose. To bylo to srdíčko, co po vás kluci chceme a doufám, že Hranice se pro nás stanou něčím vyjímečným na co rychle zapomeneme. Ještě jednou všem díky a v pátek máte ty slíbený kindervajíčka :o)))))

1.

FK Viktorie Přerov

2.

SK Březnice

3.

FC Tescoma Zlín A

4.

FC Vsetín

5.

Dukla Praha

6.

Spartak VTJ Lipník n/B

7.

Sokol Mladcová

8.

SK Zlín-Louky

9.

FC Tescoma Zlín B