Halový turnaj v Olomouci

22.08.2009 16:25

 

V sobotu 14.2.2009 jsme se opět po měsíci přijeli podívat na turnaj do olomoucké haly na Šibeníku. Pro tento turnaj trenéři vybrali zase o trochu jiný tým než ten, který naposledy vyhrál turnaj ve Zlíně. Do branky se zpátky postavil Peťa Čech a do pole byli připraveni Tom Sedláček ( s kapitánskou páskou ), Patrik Javora, Renek Vašíček, Marek Pleva, Tomáš Lechner, Davča Malík, Tomáš Lechner, Filip Raška a Aleš Caletka. Turnaje se zúčastnilo osm týmů. Domácí Sigma Olomouc, Baník Ostrava, HFK Olomouc, FK Šternberk, Slavoj Bruntál, Sokol Šardice, Černovír a samozřejmě my. První tři zmiňovaná mužstva s námi také tvořila skupinu A, ostatní byla nalosována do skupiny B. Nutno podotknout, že tentokrát jsme sem s vidinou nějakého velkého úspěchu nepřijeli, protože pro některé kluky to byl vůbec první turnaj.

V prvním zápase jsme nastoupili proti domácí Sigmě a dlužno říci, že jsme jim byli spíše tréninkovým soupeřem, než nějakou vážnější překážkou. Velké problémy nám dělala rychlost protivníkových hráčů a také jejich schopnost, pomoci si s balonem o zeď, protože na auty se tady nehraje. Nakonec se z výhry 2:0 radovali samozřejmě domácí a pro nás to byla předzvěst toho, že tentokrát to tak zábavné nebude.

Do druhého utkání jsme nastoupili proti, v poslední době, již tradičnímu soupeři na turnajích a to Baníku Ostrava. Vzájemné zápasy s baníkem máme vcelku vyrovnané a možná jsme na tom byli o kapku lépe. To se ale nedalo říci teď. Od začátku nám dal baník jasně najevo, kdo tady dnes bude lepší. Přehrávali nás doslova ve všem a také se brzo ujali vedení, které se jim brzy podařilo i zvýšit na 2:0. Potom jsme se trochu zvedli a podařilo se nám zásluhou Patrika vyrovnat, jenže brzy přišel další trest za naši hru a třetí gól v naší síti znamenal prohru 1:3. Vypadalo to s námi zle, nedobře.

Třetí zápas měl rozhodnout o tom, kdo bude ve skupině poslední a nám postavil do cesty další olomoucký tým HFK Olomouc. Chtěli jsme za každou cenu vyhrát, ale zřejmě nám to nebylo dnes dáno. Po dalším nepřesvědčivém výkonu a opětném neproměňování šancí se nám nepodařilo dát soupeři ani jeden gól a protože jsme dva dostali, prohráli jsme i třetí zápas a to 0:2. Bylo z toho poslední místo ve skupině a rýsovala se nám pěkná ostuda v podobě posledního místa na turnaji vůbec.

Po zápasech ve skupinách se začala hrát utkání o umístění a my jsme se měli utkat s týme Sokol Šardice, který skončil na třetím místě ve skupině B. Byl to boj o zachování si svého jména :o))). Co se nám nepodařilo v předchozích utkáních, nám tentokrát vyšlo skvěle. Už od začátku jsme se do soupeře opřeli a po gólech Davči, Toma a Patrika, který dal dokonce dva, jsme vedli 4:0. Vypadalo to, že máme zápas v kapse, ale to byl jen velký omyl. Soupeř se do nás zakousl a postupně začal náš náskok snižovat a minutu před koncem to bylo jen 4:3. Následoval velký tlak a jen zásluhou Peti v bráně jsme náš náskok uhájili a oddechli si, že nebudeme muset bojovat o poslední místo.

Čekal nás tedy zápas o 5. místo a vzhledem k našim dnešním výsledkům to bylo to nejlepší, co nás mohlo potkat. Podruhé se nám dnes do cesty postavil celek HFK Olomouc a my měli chuť mu vrátit porážku ze skupiny. Po střeleckých manévrech se Šardicemi se nám opět přestalo dařit a tak jen díky tomu, že jsme tentokrát hráli odpovědněji v obraně, skončil zápas v notmální hrací době 0:0. Došlo tedy i na penalty. Když nemůžeš dát gól ze hry, třeba ti to půjde v penaltách. S tím jsme do tohoto rozstřelu šli i my, jenže opak byl pravdou. Když to nejde, tak to prostě nejde. Soupeř proměnil dva kopy a za nás se trefil pouze Patrik. Prohra 0:1 na penalty nás odsoudila k šestému místu stejně jako v Hranicích.

Pokaždé se turnaj vyhrávat nedá a vzhledem k tomu, že jsme tu nebyli v nejsilnější sestavě a nedařilo se ani těm zkušenějším, to byla alespoň poučná lekce, že na tom ještě nejsme tak dobře, jak jsme si mysleli. Příště už to třeba zase půjde, chce to víc a poctivěji trénovat.

Konečná tabulka turnaje:

1.

SK Sigma Olomouc

2.

FK Šternberk

3.

Baník Ostrava

4.

Slavoj Bruntál

5.

HFK Olomouc

6.

FK Viktorie Přerov

7.

Sokol Šardice

8.

Černovír