Halový turnaj SK Louky

02.01.2010 17:38

 

V sobotu 12.12.2009 jsme se zúčastnili turnaje Harley Davidson cup ve Zlíně, který pořádal tým SK Zlín-Louky. Na turnaj bylo přihlášeno 10 mužstev, domácí A a B tým, Tescoma Zlín, SK Hranice, SK Paseky ( obhájce loňského prvenství ), SK HS Kroměříž, FC Vsetín, Spartak Hulín, FC Slušovice a my. Mužstva byla rozdělena do dvou skupin, my jsme patřili do skupiny B spolu s SK Paseky, Kroměříží, FC Vsetín a domácím B týmem. Turnaje se zúčastnili tito kluci Peťa, Renek, Patrik, Adam, Tomáš Lechner, Jirka, Honza, Max, Alda, Filip, Denis a za zraněného Tomáše Sedláčka, který se přijel jen podívat, Martin. Zápasy se hrály systémem 5+1 na velké branky 5x2 m.

V prvním zápase jsme nastoupili proti HS Kroměříž a po celkem uspokojivém výkonu jsme soupeře přehráli 3:0. O první dva góly se postaral Oťas a poslední zásah přidal Denis. V dalším utkání jsme po vyrovnaném souboji vyhráli šťastným gólem Maxe přmo z rohu na FC Vsetín 1:0. Ve třetím zápase nás čekal obhájce loňského prvenstí SK Paseky. Soupeř nás hned od začátku zatlačil před naši branku a jen díky Peťovi v bráně, jsme úvodní tlak přežili. Postupně jsme se osmělili i my a hned z jedné z prvních akcí jsme díky Maxovi vstřelili gól, který se nakonec ukázal jako vítězný. V posledním zápase nás čekal domácí B tým a ny jsme museli potvrdit naše první místo ve skupině. Po utrápeném výkonu, ale o to krásnějším gólu, když Martin vymetl domácímu brankáři pavučinky z brány, se nám povedlo a do dalších bojů jsme šli z naší skupiny z prvního místa. Na druhém místě skončil tým SK Paseky, třetí FC Vsetín, čtvrtá HS Kroměříž a páté SK Zlín-Louky B.

Ve druhé skupině se po vyrovnaných bojích ustálilo pořadí takto: 1. SK Hranice, 2. Tescoma Zlín, 3. SK Zlín-Louky A, 4. FC Slušovice a 5. Spartak Hulín. Tím pádem se naším soupeřem pro semifinále stal celek Tescomy Zlín. Tomu ale předcházely zápasy o umístění. Nejprve se utkal Hulín s domácím B týmem, který po vítězství 3:1 obsadil 9.místo. V souboji o 7.místo porazili FC Slušovice HS Kroměříž 2:1 ve velmi napínavém utkání o jehož osudu rozhodl gól po předchozí ruce. 5.místo si vítězstvím 4:0 nad domácím A týmem vybojoval FC Vsetín. Poté už přišli na řadu semifinálové boje. Nejprve SK Paseky porazili vítěze A skupiny SK Hranice 3:0 a zajistili si boj o obhajobu svého loňského úspěchu.

Do semifinálového utkání jsme nastoupili proti Tescomě s jediným cílem, ubránit jejich klíčové hráče, který se nakonec po zásluze stal nejlepším hráčem celého turnaje, Tento úkol připadl Oťasovi, který se ho zhostil na výbornou. Tím jsme svého soupeře dost oslabili, což se nakonec ukázalo jako základní kámen vítězství. V poli jsme svého soka začali přehrávat a podařilo se nám i brzy skórovat. První gól vsítil Martin a uklidňující druhý gól přidal posléze ještě Filip. Závěr utkání jsme zvládli na výborným a uhájili jsme další čisté konto pro Peťu v bráně. Do finále nedostal ani jeden gól.

V zápase o třetí místo se znovu potkali SK Hranice a Tescoma Zlín. V souboji ve skupině skončil jejich zápas remízou 1:1. Tentokrát byli šťastnější kluci z Hranic a po dramatickém boji se jim podařilo zvítězit 2:1. Vše bylo nychystáno pro finálové drama. I když jsme první zápas vyhráli, věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř a ten to také hned v úvodu dokázal. Než jsme se rozkoukali, dostal Peťa první gól na turnaji a prohrávali jsme 1:0. Tentokrát bylo jasné, že nemůžeme tolik bránit jako v prvním zápase a tím pádem se zápas stal oboustranně kvalitním. Zhruba v 10. minutě se nám podařilo Martinem vyrovnat, ale takřka z protiútoku šli Paseky opět do vedení. Po tomto gólu jsme nevěděli co hrát a vypadalo to špatně, když se po samostatné akci prosadil z pravé strany střelou k tyči Alda a bylo 2:2. Těsně před sirénou jsme ještě mohli zahrávat přímý kop z nebezpečné vzdálenosti před soupeřovou bránou, ale čas byl neúprosný a bohužel siréna naši snahu ukončila ještě před jeho provedením. Na řadu přišli penalty. První penaltu proměnil s přehledem Martin, soupeř ovšem také. Druhou penaltu kopal Maxík a i když ji kopl poměrně dobře, výborný brankář Pasek ji chytil a soupeř opět uspěl. Třetí náš exekutor Oťas se nemýlil a teď už to záleželo jen na Peťovi. Jeho protivník dal gól jenže podle rozhodčí kopl ještě před hvizdem píšťalky a tak se opakovalo. Opakovanou penaltu už Peťa chytl a šlo se do vyřazovacích kopů. Od nás šel znovu Martin a opět s jistotou proměnil. Soupeřův střelec trefil jen tyč a mohla propuknout velká radost. Myslím si, že jsme si toto vítězství zasloužili hlavně za výkony v celém průběhu turnaje a všem klukům, včetně chudáka Toma v hledišti, patří dík.