Halový turnaj SK Louky

23.08.2009 08:43

V neděli 22.3.2009 nás pozval spřátelený tým SK Zlín-Louky na jejich turnaj Harley Davidson cup do krásného prostředí lázeňského města Luhačovic. Domovem se nám stala hala Radostová, která nám poskytla zatím nejkrásnější zázemí ze všech turnajů, které jsme absolvovali. Prostorná, velká, krásné šatny i restaurace a samozřejmě i okolí haly. To vše v nás mělo vyvvolat touhu po dalším úspěchu. Turnaje se zúčastnilo osm týmů: domácí SK Zlín - Louky, FC Tescoma Zlín, FC Slušovice, FC Slavoj Bruntál, FC Vsetín, SK HS Kroměříž,  SK Paseky a naše Viktorka, což dávalo tušit, že turnaj bude náročný a zřejmě i hodně vyrovnaný. Na tento turnaj trenéři nominovali těchto 10 kluků. Do brány jako vždy Peťa Čech a do pole Marek Pleva, Davča Malík, Max Mazur, Tom Sedláček, Alda Caletka, Patrik Javora, Honza Mohapl, Erik Hluší a Denis Holouš. Hrálo se 4+1 a systémem každý s každým.

Do prvního utkání jsme nastoupili proti klukům z Hanácké Slávie Kroměříž. Velký prostor haly nám umožnil hrát fotbal, který nám jde a to rychlé táhnutí balónů po lajně s nahrávkou před branku. To se nám také občas povedlo a výsledkem toho byl i první gól do soupeřovi sítě, o který se postaral Maxík. V dalším průběhu zápasu se už nic podstatného nestalo a tak jsme se mohli radovat z úspěšného vykročení do turnaje.

V dalším utkání nám byl soupeřem Slavoj Bruntál, se kterým jsme ještě nikdy nehráli. Po počátečním oťukávání z obou stran jsme postupně převzali iniciativu na naše kopačky, ale k žádným velkým  šancím jsme se nedostali. Postupně jsme se však dokázali dostat i do nich, ale štěstí se k nám odvrátilo zády a tak zápas dospěl do svého konce bez toho, že by jeden ze soupeřů vstřelil branku. Škoda, vyhrál se to dalo.

Ve třetím zápase jsme se chtěli pokusit o nápravu pokaženého zápasu. Proti nám se postavili kluci ze Slušovic, další tým, proti kterému jsme ještě nehráli. Zápas se musel líbit všem, kteří se na něj dívali. Hrálo se nahoru, dolů a obrany v tomto zápase moc neexistovali. Soupeři se podařilo rychle vstřelit první branku, ale ani my jsme tentokrát s odvetou na nic nečekali. Za dvě minuty po obdrženém gólu srovnal skóre na 1:1 opět Maxík. Už to vypadalo, že zápas skončí opět remízou, když si centr před bránu srazil do vlastní sítě hlavou Patrik a prohráli jsme k naší škodě 1:2. Byla to další zbytečná ztráta bodů.

V dalším utkání jsme nastupovali proti doposud neporaženému týmu SK Paseky. Opět to byl velice vyrovnaný zápas, ale bohužel pro nás jsme zase velice rychle inkasovali první branku. Nebyl to špatný výkon, ale ani tak se nám proti chytře hrajícímu soupeři nepodařilo srovnat krok a byli jsme rádi, že jsme ještě další branku nedostali. Další smolný zápas a vidina medaile na tomto turnaji se nám začala velice rychle vzdalovat. Místo 12 bodů, které se dali se štěstím uhrát ( reálnější by bylo 8 bodů ), jsme na svém kontě měli body pouze 4.

Pokud jsme ještě chtěli myslet na bednu, museli jsme v dalším utkání porazit kluky z Tescomy Zlín. Vrhli jsme se na svého soupeře s vervou a dostali jsme se i do šancí, které však zůstaly bez gólového vyjádření. Měli jsme i štěstí po některých šancí Zlína. Vypadalo to na další remízu bez gólů, která by nám ještě nějakou tu šanci dala, ale v poslední minutě se po šťastně odraženém balónu dostal k míči nejlepší hráč Tescomy a následně i celého turnaje a bylo po medailových nadějích. Prohra 0:1, kdy už nás ta smůla opustí.

Zlomit šňůru tří porážek po sobě jsme se měli pokusit proti domácím klukům z SK Louky. Hala viděla další vyrovnaný souboj, jako snad dnes všechny. Nebyl to takový souboj nahoru a dolů jako se Slušovice, boj se odehrával hodně ve středu hřiště, ale i tak to byl slušný fotbal z obou stran. Tentokrát jsme trochu toho štěstíčka konečně měli i my a po kráné střele Erika jsme vyhráli 1:0. Šance na dobré umístění ještě žila, stačí vyhrát poslední zápas a trochu štěstí na výsledky ve zbývajících utkání ostatních soupeřů.

Posledním soupeřem byli kluci ze Vsetína. Zápas v mnohém připomínal souboj s SK Louky, jenže tentokrát si štěstí sedlo na kopačky soupeře. Moha to být remíza, která by nám zajistila alespoň páté místo, ale pravidla jsou pravidla a penalta se dá jen špatně kopnout. Prohráli jsme 0:1 gólem z pokutového kopu za ruku ve vápně.

Další šesté místo na turnaji, přitom to  mohlo dopadnout mnohem lépe. Medaile nás zase minuly a byla to škoda, protože ne všude se medaile dávají, ale tady byly. oslední zimní halový turnaj nám nevyšel podle našich představ, ale doufáme, že venku už nám půjde mnohem líp, vždyť jaro už klepe na dveře a tráva se začíná zelenat :o)))

Konečná tabulka turnaje:

1.

SK Paseky

13:1

19

2.

SK Louky

7:5

13

3.

FC Tescoma Zlín

14:9

11

4.

FC Slušovice

8:4

11

5.

FC Vsetín

3:6

7

6.

FK Viktorie Přerov

3:5

7

7.

FC Slavoj Bruntál

2:12

5

8.

Han. Slávia Kroměříž

1:9

3