4. mistrovský turnaj na Viktorce

28.09.2009 16:05

Včera jsme se konečně dočkali i my a mistrovský turnaj zavítal na naše domácí hřiště Viktorku. Konečně jsme chtěli předvést všem známým a fanouškům, jak jsme na tom fotbalově. Na turnaj byli nominováni všichni kluci, ale nakonec Adam a Alda pro nemoc nemohli a Davča po nemoci taky ještě nebyl zcela fit, ten ovšem nakonec hrál. Branka Peťa Čech a Renek Vašíček, obrana Jirka Veselý, Patrik Javora, Tomáš Lechner a Marek Pleva, do zálohy Denis Holouš, Filip Raška, Martin Koňařík, David Malík, Tom Sedláček a Max Mazur a do útoku Adam Otáhal a Jonáš Iž.

V prvním utkání jsme narazili na kluky z Hranic a po minulém zápase jsme měli co napravovat. Jenže jsme zjistili, že domácí turnaj si nevybral zrovna dobrý termín, s ohledem na naši náladu. Dalším negativem se nakonec stalo to, že tři kluci hráli dopoledne dva zápasy za starší přípravku a bylo to na nich dost vidět. I tak si opět naši gólmani nazachytali a hra se ve všech zápasech odehrávala většinou na polovině soupeře, ne-li před jejich brankou. To se nakonec ukázalo jako mínus neboť prostory před brankou byly vždy tak zahuštěné, že se tam naši kluci jen těžko prosazovali, ale nemá cenu se vymlouvat. Prostě jsme tentokrát podali nejhorší výkon ze všech.

V souboji s Hranicemi jsme se po hře bez nápadu a bez přihrávek protrápili po gólech Patrika, Fildy, znovu Patrika a Denise k vítězství 4:0, když jeden gól nám nebyl uznán ( nevím, neviděl jsem ) a po jasné ruce soupeře ve vápně jsme měli kopat penaltu. Bohužel fotbal je fotbal, míč je kulatý a rozhodčí pískal svůj první turnaj v životě. Mladý kluk těžko odporuje trenérovi, který vletí na hřiště a hystericky po něm řve. No, raději bez komentáře.

Druhý zápas s Kojetínem už probíhal v absolutním klidu a pohodě. Jediné co se nezměnilo byl náš výkon. První poločas opět trápení, které přineslo dva góly, o které se postaral Oťas a Martin. Začátek druhého poločasu byl jako probuzení. Nádhernou akci po ose Patrik, Max a Oťas zakončil posledně jmenovaný a Max poté přidal ještě čtvrtý gól. Poté se hra opět vrátila do původního stavu. Další zápas, který nenadchl, mimo tu pětimitovou pasáž ze druhé půlky.

Ve třetím zápase se nám do cesty postavil nejtěžší soupeř dosavadního zápolení FC Želatovice. Soupeř opět podpořený výborným výkonem svého brankáře vzdoroval více než zdrávo. Nemohli jsme se proti obětavě hrajícím kluků ze Želátovic prosadit. Souboj se sice většinou odehrával na půlce soupeře, ale nepřinesl nám žádnou větší šanci. Poté přišel úder na druhé straně, když po faulu na soupeřova útočníka nařídil rozhodčí penaltu a tu hostující gólman proměnil. Poprvé na turnajích jsme se dostali do situace, že jsme prohrávali. Na hřišti zůstali až do konce poločasu kluci, hrající od začátku, ale ke gólu to nevedlo. Do druhé půlky jsme vstoupili beze změn v sestavě. Tlačili jsme se neustále před bránu soupeře, aleten dloho odolával až nakonec podlehl tlaku a Denisovi se podařilo vyrovnat. Hnáni dopředou vidinou vítězství jsme zatlačili soupeře ještě více a nakonec se nám podařilo po gólu Toma Sedláčka a přihrávce Oťase dát vítězný gól. Zápas nás ale stál hodně sil a bylo to vítězství vůle.

Do posledního zápasu proti 1.FC Přerov nastoupili odpočinutí kluci, ale dnešnímu trápení konec ještě nebyl. Nakonec se nám ale podařilo proti "kombinačně hrajícímu" soupeři prosadit. Po pěti  " odkopnutých balonech od branky " jsme dali pět gólů. Aspoň tak to zřejmě viděli trenéři soupeře, kteří to na své kluky pokřikovali. Bohužel, kombinačně hrající soupeř se nedostal dál než na půlku, při rozehrávání hry po inkasované bráně, takže jsme z jejich kombinace moc neviděli. Po gólech Patrika, Maxe, Davči, Oťase a premiérového gólu Jirky jsme celkem snadno vyhráli 5:0.

V dalších zápasech zvítězili Želatovice nad Hranicemi 3:0 a nad 1.FC Přerov 2:0 a remizovali s Kojetínem 0:0, Kojetín porazil Hranice 1:0 a remizoval s 1.FC Přerov 0:0 a v posledním zápase porazil 1.FC Přerov SK Hranice 4:0. Opět jsme získali 12 bodů a skóre 15:1 a obsadili jsme první místo i když tentokrát to bylo s odřenýma ušima. Doufám, že pauza nám prospěje a v posledním turnaji na strojírnách ukážeme opět svou sílu. Průběžná tabulka opět v přehledu zápasů.

Tabulka turnaje:

1.

FK Viktorie Přerov

15:1

12

2.

FC Želátovice

6:2

7

3.

Slavoj Kojetín

1:4

5

4.

1.FC Přerov

4:7

4

5.

SK Hranice "B"

0:12

0