Turnaj 24.11.2012

V sobotu 24.11.2012 se ve sportovní hale v Přerově uskutečnil první ze tří plánovaných přerovských halových turnajů pro mladší žáky U12. V konkurenci výborných týmů z Moravy a Slovenska se domácí borci z 1.FC Viktorie Přerov neztratili a povedl se jim vskutku unikátní kousek, když oba domácí týmy skončily na prvních dvou místech. Aby toho ještě nebylo málo, získal Kuba Markovič cenu pro nejlepšího gólmana, když pro něj hlasovalo sedm z devíti přítomných trenérů a Filip Dohnálek si vystřílel titul pro nejlepšího střelce. Jediné ceny, které tentokrát nezůstaly doma byla třetí příčka, již obsadilo mužstvo RSM Hodonín a cena pro nejlepšího hráče turnaje, kterou si do Opavy odvezl Krajíček Ondřej.

Turnaje se účastnilo celkem devět týmů a mimo domácí dvojici to byly ještě SFC Opava, RSM Hodonín, MVFK Brno, SK Zlechov, FC FASTAV Zlín a pravidelní slovenští účastníci FK RAVEN Povážská Bystrica a SDM Domino Bratislava. Hrálo se každý s každým a celý turnaj nabídl opravdu výbornou podívanou. Všechna utkání byla velice vyrovnaná a výsledkově utekla snad jen tři, z celkového počtu 36 odehraných. O pořadí na jednotlivých místech se rozhodovalo až do posledního zápasu. Největším překvapením pro všechny se ukázal neznámý tým SK Zlechov, který skončil na neoblíbeném místě, těsně pod stupni vítězů. Paradoxem je, že o prvním místě tak nakonec rozhodlo úvodní utkání turnaje mezi domácími mužstvy, které pro sebe v poměru 2:1 urval tým s označením "A".

To ovšem nemohlo domácím klukům nijak zkazit radost z tohoto povedeného turnaje. Poděkování se nakonec dostalo i organizátorům a dvojici rozhodčích, díky nimž turnaj proběhl v absolutní pohodě a klidu a všichni se mohli soustředit jen na své výkony a hru. Odměnou všem přítomným pak byly opravdu hodně povedené zápasy, které se musely ve většině případů líbit a i atmosféra na hale tomu odpovídala. Doufejme, že i další turnaj, který domácí klub 1.FC Viktorie Přerov pořádá v sobotu 15.12.2012, bude stejně vydařený jak herně, tak i po organizační stránce.

 

Sestava A: Markovič ( Ondrouch ) - Javora 4, Otáhal, Jaich 2, Keňo 1, Dohnálek 8, Veselý, Skřeček, Kobliha 1 a Mazur 2

Sestava B: Lechner ( Ondrouch ) - Mirvald 3, Raška 2, Cagášek, Sedláček, Němec 1, Jaš 1, Caletka 1, Holouš 2 a Čech 

 

Konečná tabulka turnaje:

 

Křížová tabulka turnaje: