Turnaj 3.2.2013

 

V neděli 3.2.2013 se ve sportovní hale v Přerově odehrál poslední turnaj letošní zimní halové sezóny pro mladší žáky U12. Opět se zde sešla vcelku dobrá konkurence týmů z Moravy a slovenského hosta FK Púchov. Domácí tým se tentokrát chtěl vyzkoušet, jak to bude vypadat, když se rozdělí na "silné" a "slabé". Důvod tohoto mi sice zcela uchází, když na předchozích turnajích jsme byli po dvakráte na bedně s oběma týmy, ale budiž. Podle předpokladů A tým domácích obsadil první příčku a to, dá se říct, bezkonkurečním způsobem. Plný počet bodů a skóre 33:1 je dosti výmluvné, konkurovat jim mohl snad jen A tým Vítkovic. Ten také po zásluze obsadil místo druhé a na třetím místě skončila Sparta Brno. Nejlepším střelcem turnaje se stal hráč Sparty Brno - Banda Marian a cenu pro nejlepšího gólmana si odnesl domácí Kuba Markovič. Poslední individuální cenu získal vítkovický Marušák Jaroslav a byl vyhlášen nejlapším hráčem celého turnaje.

Toho se účastnilo celkem devět týmů a mimo domácí dvojici to byly ještě Sparta Brno, FC Vítkovice 1919 "A" a "B", FK Púchov, FC Vsetín, 1.HFK Olomouc a SK Líšeň. Tentokrát turnaj nebyl tak vyrovnaný jako předchozí dva turnaje a občas se nám zrodili hodně divoké výsledky. Na první tři týmy herně nikdo neměl a ti si to rozdali mezi sebou. Na ostatních místech potom vznikla velká tlačenice, mimo 4. místa, které si s jistotou pojistili kluci z SK Líšeň. Pořadí nakonec vygradovalo do této podoby. 1.FC Viktorie Přerov "A", FC Vítkovice 1919 "A", Sparta Brno, SK Líšeň, 1.HFK Olomouc, 1.FC Viktorie Přerov "B", FC Vsetín, FK Púchov a FC Vítkovice 1919 "B".

Poslední turnaj sice nenabídl takovou kvalitu, jakou bychom si představovali, ale určitě pro některé splnil svůj účel. Před námi je jarní část mistrovských soutěží a tam to určitě bude vypadat jinak. Přece jen některým více svědčí hala a malý prostor, jiní se projeví až na velkém travnatém hřišti. Je třeba všem poděkovat za účast s přáním, že se nám i v příštím roce podaří uspořádat alespoň stejně kvalitní turnaje jako letos.

 

Sestava A: Markovič 1 - Javora 8, Otáhal 3, Jaich 1, Mirvald 4, Raška 3, Dohnálek 6, Masný 5 a Cagášek 2

Sestava B: Lechner a Ondrouch - Malík 1, Čech, Veselý, Kobliha 2, Keňo, Sedláček, Mazur 2, Caletka 3 a Holouš 1 

 

Fotky z turnaje: https://viktorka01.rajce.idnes.cz/3.2.2013_Halovy_turnaj_v_Prerove/

 

Konečná tabulka turnaje:

 

Křížová tabulka turnaje: