Turnaj 15.12.2012

V sobotu 15.12.2012 se ve sportovní hale v Přerově odehrál již druhý v pořadí,  ze tří plánovaných přerovských halových turnajů pro mladší žáky U12. Opět, stejně jako v listopadu, se zde sešla dobrá konkurence týmů z Moravy a jako třešnička na dortu i slovenská Dukla Banská Bystrica. A podobně jako na minulém turnaji, se ani teď, v této bohaté konkurenci, neztratili domácí týmy 1.FC Viktorie Přerov. Nepodařilo se jim sice obhájit vítězství z předchozího turnaje, ale 2. a 3. příčka v nabité tabulce určitě není zklamáním, spíše naopak. Na stupeň nejvyšší nakonec vyšplhali kluci z Dukly, vítězstvím až v posledním utkání turnaje a odsunuli na třetí příčku domácí výběr označený písmenem A. Na druhém místě tak, stejně jako minule skončili kluci z týmu označeného B. Nejlepším střelcem turnaje se stal banskobystrický Adam Kostúr a cenu pro nejlepšího gólmana si do Opavy odvezl Jaroslav Šidlák. Poslední individuální cena zůstala doma, když to u trenérů všech zůčastněných týmů vyhrál obránce 1.FC Viktorie Přerov "B", Petr Mirvald a byl vyhlášen nejlapším hráčem celého turnaje.

Toho se účastnilo celkem devět týmů a mimo domácí dvojici to byly ještě SFC Opava, RSM Hodonín, SK Sigma Olomouc "02", FC Baník Ostrava "A" a "B", FK Bytřice pod Hostýnem a Dukla Banská Bystrica. Hrálo se systémem každý s každým a celý turnaj opět nabídl výbornou podívanou. Všechna utkání byla velice vyrovnaná, což naznačuje i to, že celá čtvrtina zápasů skončila remízou a další dvě výhrami pouze o jednu branku. O pořadí na jednotlivých místech se rozhodovalo až do posledního utkání a to doslova, neboť pátý celek tabulky dělilo od umístění na bedně pouhé jedno vítězství. Ještě před posledními sériemi zápasů, mohlo na stupně vítězů pomýšlet až šest týmů. Největším překvapením pro všechny bylo umístění favorizovaných týmů z Ostravy a páté místo Bystřice pod Hostýnem, jediného týmu, který nehraje v této kategorii nejvyšší soutěž. Mužstva se nakonec na turnaji poskládala v tomto pořadí: Dukla Banská Bystrica, 1.FC Viktorie Přerov "B" a "A", na čtvrtém místě skončila SFC Opava, dále pak Bystřice pod Hostýnem, RSM Hodonín, Baník Ostrava "A", Sigma Olomouc "02" a Baník Ostrava "B".

Myslím, že i když tentokrát probíhal turnaj v rytmu kvapíku, neboť hned po jeho skončení se bourala podlaha pro tenisová klání, proběhlo vše v dokonalém souladu. Bylo na co se dívat a všichni zúčastnění nás odměnili výbornými výkony s plným nasazením po celou dobu turnaje. To už ale k těmto kategoriím jaksi patří. Tady se hraje ještě pro pocit ze hry, do které se dává srdíčko. Poslední halový turnaj v této kategorii pořádá 1.FC Viktorie Přerov první únorovou neděli 3.2.2013, kde se s vámi těšíme na schledanou u krásného fotbalu.

 

Sestava A: Ondrouch - Javora 2, Otáhal, Jaich 3, Keňo, Dohnálek 7, Veselý, Skřeček, Kobliha 5 a Caletka

Sestava B: Markovič - Mirvald 4, Raška 3, Cagášek, Mazur, Němec 2, Jaš 1, Holouš 1, Malík 1 a Čech 

 

Fotky z turnaje: https://viktorka01.rajce.idnes.cz/15.12.2012_Halovy_turnaj_v_Prerove/

 

Konečná tabulka turnaje:

 

Křížová tabulka turnaje: