Turnaj 10.3.2012

Poslední turnaj se stal kořistí Sparty Brno

     V sobotu 10.3.2012 se v přerovské sportovní hale uskutečnil poslední letošní turnaj pro ročníky 2001 a mladší. Pozvání na turnaj přijala Dukla Banská Bystrica, SFC Opava,  SK Tuřany, Spartak Hulín a 1.FC Viktorie Přerov A, kteří utvořili skupinu A a dále Sparta Brno, MŠK Fomat Martin, FK Šternberk, Tatran Litovel a domácí 1.FC Viktorie B, z nichž se vykrystalizovala skupina B.  

     Ve skupinách se jako vždy rozhodovalo o tom, pro koho bude turnaj úspěšný a pro koho méně. V A skupině se boj o postup do semifinále rozhořel hlavně mezi Opavou, domácím áčkem a Duklou Banská Bystrica. První dva jmenovaní byli nakonec šťastnější a postoupili z prvních dvou míst. Třetí skončila Dukla, na čtvrtém místě SK Tuřany a poslední místo v A skupině obsadil Spartak Hulín. V B skupině to byl boj mezi domácím B týmem, kluky ze slovenského Martina a Spartou Brno. Domácí borci si bohužel vybrali notnou dávku smůly a postup jim unikl o vlásek, když v obou rozhodujích duelech nezvládli koncovky utkání. První tak skončila Sparta Brno, druhé místo obsadil Fomat Martin, třetí byli domácí, na čtvrtém místě se usadil Šternberk a poslední místo obsadila Litovel.

      V prvním semifinále se čekal tuhý boj mezi dosud suverénní Opavou a Martinem. Kluci ze Slovenska však ukázali, že jejich výkony gradují od zápasu k zápasu a i když se Opavě podařilo jít do vedení 1:0, Martin dokonale otočil utkání a uštědřil opavským až příliš krutou prohru 6:1. Druhé utkání mezi domácím áčkem a Spartou Brno bylo o poznání dramatičtější a o postupu brněnských do finále rozhodla branka, která padla půl minutu před koncem utkání. Zápas o třetí místo nabídl odvetu zápasu ze skupiny mezi domácími a Opavou. Utkání mělo podobný průběh jako druhé semifinále a i tento zápas nakonec domácí výběr prohrál 2:3. Třetí místo tak nakonec vybojovala Opava.

       Finále bylo opravdovým vrcholem dne. Oba týmy, jak slovenský Martin, tak Sparta Brno, předváděli výborný fotbal, jehož výsledkem byla i spousta branek. Skóre se nejdříve otáčelo jako korouhvička, až nakonec šli brněnští do trháku 4:2. Martin snížil sice na 3:4 a předvedl drtivý závěr, na kluky z Brna to ovšem už nestačilo. Ti tak zopakovali své prvenství z prvního přerovského turnaje. Martin tu vloni skončil na druhém místě a své postavení tak uhájil i letos.

       Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Patrik Myslovič z MŠK Fomat Martin, nejlepším střelcem se stal až po rozstřelu hráč Brna, Barša Alexandr a nejlepším brankářem opavský Jaroslav Šidlák. To byl poslední turnaj v hale v letošní sezóně u nás v Přerově. Další na programu bude Velikonoční turnaj, který nude už prvním venkovním turnajem. Hrát se bude v sobotu 7.4.2012 v areálu bývalé Viktorie Přerov Doufáme, že budeme opět svědky pohledné kopané v podání těchto mladých fotbalistů.

 

Konečné pořadí: 

  1)   Sparta Brno

  2)   MŠK Fomat Martin

  3)   SFC Opava

  4)   1.FC Viktorie Přerov  „A“

  5)   FK Dukla Banská Bystrica

  6)   1.FC Viktorie Přerov  „B“

  7)   SK Tuřany

  8)   FK Šternberk

  9)   Tatran Litovel

10)    Spartak Hulín      


Turnaj 10.3.2012

Rozlosování skupin:

skupina A: 1.FC Viktorie Přerov A, Dukla Banská Bystrica, SK Spartak Hulín, SK Tuřany a SFC Opava

skupina B: 1.FC Viktorie Přerov B, MŠK FOMAT Martin, Sparta Brno, Tatran Litovel, FK Šternberk

 

Nominace 1.FCV modří ( Arsenal ):  Peťa O. - Tomáš J., Sedlo, Veča, Paťa M. - Hany, Skřeča, Filip D., Kobi a Dominik

 

Nominace 1.FCV červení ( Barcelona ): Lechny - Patrik, Cagy, Dejv, Filip R. - Terka, Calda, Veslo a Max