Viktorie cup 2008

18.02.2009 20:02

V neděli 15.6.2008 jsme hned ráno sešli na našem hřišti FK Viktorie Přerov a chvilku po nás začali přijíždět naši soupeři. Po osmé hodině ranní už byly šatny plné malých fotbalistů a vše mohlo naplno propuknout. Turnaje se zúčastnilo mimo nás dalších pět týmů: FC Baník Ostrava, Spartak VTJ Lipník n/B, SK Hranice, FC Tescoma Zlín a SK hanácká Slávia Kroměříž. Turnaj se měl odehrát systémem každý s každým a hrát se mělo 2x15 minut. Ukázalo se, že to pro nás všechny byla pěkná škola fotbalu a dobrá zatěžkávací zkouška. jako rozhodčí byli nominováni trenérovi známý p. Fantura a p. Hošák. Na turnaj jsme se sešli v této sestavě: Petr Čech a Petr Váňa do branky a do pole byli připraveni tito kluci: Erik Hluší, Adam Otáhal, Denis Holouš, Tom Sedláček, David Malík, Max Mazur, Vašek Raška, Patrik Javora, Radim Kolařík, Vojta Piska, Honza Mohapl, Tomáš Lechner a Renek Vašíček.

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti týmu z Lipníku nad Bečvou. Po počátečním oťukávání jsme soupeře zatlačili k jeho bráně a po několika pokusech se nám podařilo vstřelit úvodní gól zápasu. Postaral se o něj Tom Sedláček. Do poločasu se nám ještě podařilo po střele Erika Hlušího zvýšit na 2:0 a tak jsme odcházeli odpočívat celkem spokojení. Do druhého poločasu nastoupil soupeř o něco lépe a podařilo se mu po chvilce snížit na 2:1. Začali jsme se strachovat o výsledek a soupeř měl více šancí i na vyrovnání. Vysvobození nakonec přinesl Tomáš sedláček svým druhým gólem a rozhodl tak o naší výhře 3:1. Na vedlejším hřišti mezitím Hranice vysoko porazili Kroměříž 8:1.

Naším druhým soupeřem byl tým zvučného jména Baník Ostrava. Svého soupeře jsme se však nezalekli a hned od začátku jsme měli více ze hry, jen gólově se ne a ne prosadit. Když už to vypadalo, že svoji převahu nezužitkujeme a soupeři by se mohlo z některých rychlých protiútoků podařit vstřelit gól, zaúřadoval Erik Hluší a z následné penalty za ruku soupeře jsme se ujali vedení 1:0. Tak také skončila první půle. Do té druhé už jsme vstoupili o něco lépe a po pár minutách vstřelil Adam Otáhal gól na 2:0. Nakonec se ještě jednou trefil Erik, tentokrát už ze hry a my jsme stvrdili naše konečné vítězství na 3:0. Začalo to vypadat velmi dobře. Na vedlejším hřišti Kroměříž opět prohrála, tentokrát se Zlínem 1:4.

Konečně jsme si mohli oddechnout a měli jsme jeden zápas pauzu. V té se na hřištích zrodili tyto výsledky: SK Hranice - Tescoma Zlín 3:1 a Baník Ostrava - Lipník n/B 3:5.

Ke třetímu zápasu jsme nastoupili proti týmu SK Hranice a bylo jasné, že se utkali aspiranti na mety nejvyšší. Po vyrovnaném úvodu jsme prohrávali 1:0 po jednom z útoků soupeře. Nevypadalo to s námi dobře, ale trenér prostřídal sestavu na hřišti a nám se podařilo gĺem Adama Otáhala vyrovnat na 1:1. S tímto výsledkem jsme také odcházeli do poločasu. V tom druhém se strhl na hřišti obrovský boj o každý balón a bylo jasné, že kdo dá první gól, vyhraje zápas a možná i turnaj. To se naštěstí podařilo nám a po krásném gólu Toma Sedláčka jsme se ujali vedení 2:1. Konec zápasu byl ve znamení boje o naše vítězství, které se nám nakonec podařilo udržet a po třech zápasech jsme tak zůstali jako jediní bez porážky a měli jsme nakročeno k velkému úspěchu. Na vedlejším hřišti opět prohála Kroměříž a tentokrát 1:2 s Lipníkem.

Po chvilce pauzy, jsme nastoupili ke čtvrtému zápasu proti FC Tescoma Zlín, tedy týmu, který se bil o medailové příčky jako my. První poločas byl vyrovnaný, jenže po jedné naší chybě došlo na penaltu a my prohrávali 1:0. Najednou se našim střelcům přestalo dařit a tak se jako spasitel týmu ukázal rychlonožka Maxík. Dvakrát si pohrál s obranou soupeře a proběhl se sám celým hřištěm a pokaždé to znamenalo gól a tedy otočení výsledku na 2:1 pro nás. S tím jsme si také vyměnili strany a protože ve druhém poločasu už žádný gól nepadl i když šance byly na obou stranách, mohli jsme se radovat z další cené výhry. Na vedlejším hřišti porazil Kroměříž tentokrát Baník a to v poměru 3:0.

Přišla další zápasová pauza ve které se odehráli tyto zápasy: SK Hranice - Baník Ostrava 4:0 a Tescoma Zlín - Lipník n/B 4:3. A přišel poslední zápas a bylo jasné, že nám i remíza stačí k celkovému prvenství na turnaji. To že můžeme i prohrát, nám samozřejmě trenéři neřekli. Jenže to co jsme nikdo nechtěli a ani si nepřipouštěli se stalo skutkem. Po dvou nastřelených tyčkách a jednom břevnu přišla opět penalta a my jsme prohrávali 1:0. Ve druhém poločasu už nám došel i zbytek sil a i když se ještě Denis, který dvakrát prošel celým hřištěm a nacentroval pokaždé k bráně, snažil oživit naši hru, nebyl už nikdo, kdo by k té bráně doběhl. Na konec přišel ještě po jedné chybě další gól a ten zpečetil naši prohru 2:0 a Kroměříž si tak připsal první úspěch na turnaji a ještě k tomu s vítězem. Na druhém hřišti potom Hranice porazili Lipník 5:0 a v posledním utkání Remizoval Baník Ostrava se Zlínem 2:2.

Tímto zápasem skončilo celodenní snažení všech týmů a po sečtení výsledků se nám objevila krásná tabulka: