Halový turnaj Olomouc 01/09

12.01.2009 18:52

V neděli 11.1.2009 jsme se zúčastnili našeho prvního halového turnaje. Zajeli jsme do Olomouce do haly Na šibeníku, kde na nás čekali naši soupeři. Do skupiny nám nalosovali Baník Ostrava, 1.HFK Olomouc a Černovír. S Baníkem jsme už hráli v létě doma na trávě a vyhráli jsme 2:1, ale ostatní soupeři pro nás byli velkou neznámou. Ve druhé skupině se sešli týmy Sigmy Olomouc, Vítkovic, Hranic a Uničova. Na turnaj jsme odjeli v tomto složení: Peťa Čech, Renek Vašíček, Erik Hluší, Vašek Raška, Aďa Otáhal, Davča Malík, Filip Raška, Denis Holouš, Alda Caletka, Tom Sedláček a rychlonožka Maxík Mazur.

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti Baníku Ostrava a nutno říct, že bez zbytečného respektu. Po počátečním zastřelování se v 5. minutě krásně trefil Tom Sedláček a naše hra se uklidnila a nepustili jsme kluky z Baníku do žádné větší akce. V 6. minutě donutil Aďa Otáhal svým pohybem před bránou soupeře, aby si vstřelili vlastní gól a za minutu poté rozhodl zápas Erda Hluší. Potom se střelecká aktvita našeho mužstva na chvíli přerušila aby v 11. minutě dal o sobě poprvé vědět Davča Malík, krásně napřáhl z pěti metrů a poslal míč nekompromisně do brány, 4:0. Další šance se nám proměnit nepodařilo a tak ve 14. minutě přišel trest v podobě čestného úspěchu Baníku. Konečnou podobu dal výsledku v 17. minutě ještě svou druhou trefou Davča Malík a mohl se slavit úspěšný vstup do turnaje. Viktorka - Baník 5:1.

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti 1.HFK Olomouc, která prohrála svůj první zápas s Černovírem 2:0. Na soupeře jsme vlétli jak se patří a už po 40 sekundách jsme zásluhou Toma Sedláčka vedli 1:0. Ve třetí minutě se trefil Áďa Otáhal a vedli jsme už 2:0, ale to bylo z naší strany na dlouhou dobu všechno. Další šance se nám proměnit nepodařilo a hra se postupně vyrovnala až dospěla ke konci utkání. Tam cca 10 sec před koncem jsme dostali ještě výhodu přímého kopu a míč si rychle postavil Erda Hluší a 4 sec před koncem stihl dát ještě třetí potřebný gól. Viktorka - 1.HFK Olomouc 3:0. Vzhledem k tomu, že Černovír porazil Baník Ostrava 5:0, nám stačila na první místo ve skupině remíza s tímto soupeřem.

Jak to tak na turnajích bývá, každý si musí vybrat svůj "blbej" zápas a to se nám povedlo teď. Soupeř s Černovíru byl k poražení, ale když to nejde a ještě se tak trochu nechce, neudělá s tím nic ani trenér :o))). Po neslaném, nemastném výkonu jsme se skoro protrápili k vytoužené remíze nebýt toho, že se soupeř přece jen jednou trefil a i přes velkou snahu ke konci utkání jsme tento zápas prohráli 0:1 a skončili ve skupině na druhém místě, což nás odsoudilo k semifinále s favoritem turnaje, celkem z Uničova, který měl ve svém středu docela dost starších kluků a ve dvou případech i o dva roky ( informace z doslechu ostatních trenérů ). Škoda jen neproměněné tutovky, mohla to být remíza a kdo ví v semifinále s Vítkovicemi i postup do finále.

Ve druhé skupině tedy na prvním místě skončil Uničov a druhým postupujícím se staly Vítkovice. Skupinu o 5. - 8. místo tak tvořili Baník, 1.HFK, Sigma a Hranice. Po jejich zápasech se vytvořilo pořadí 5. Sigma Olomouc, 6. SK Hranice, 7. 1.HFK Olomouc a 8. Baník Ostrava. Semifinálové dvojice tvořili Vítkovice a Černovír a Uničov s naší sqadrou. V prvním semifinále porazili Vítkovice Černovír 2:1 a postoupili do finále.

Do semifinále jsme nastoupili bez respektu a byli jsme Uničovu více než vyrovnaným soupeřem, ale roky jsou roky a tak fyzická kondice a síla byla na straně soupeře. Po většinu zápasu jsme se statečně bránili a odolávali tlaku Uničova až tři minuty před koncem jsme udělali prvn vážnější chybičku a soupeř toho dokonale využil 0:1. Snažili jsme se zápas ještě vyrovnat a poslat nás do penalt, ale 30 sec před konce skončilo naše snažení druhým gólem soupeře 0:2. Přes statečný výkon dopadl zápas tak, jak dopadnout podle předpokladů měl a Uničov postoupil do finále. Na našich klucích byla vidět únava i zklamání, ale vidina třetího místa a poháru je nakonec přeci jen dokázala udržet ve střehu.

Takže k souboji o třetí místo jsme nastoupili opět proti Černovíru, který nás odsoudil ve skupině ke druhému místu. Oproti minulémi zápasu to ale byla velká změna. Do utkání jsme vrthli bez myšlenek na prohru ze skupiny a naše snaha byla korunována. Soupeře se nám dařilo přehrávat a nepusit ho do vážnější akce. První polovina zápasu se odehrála ve strhujícím tempu a přinesla i nějaké šance, ale všechny skončili neúspěchem. V 11. minutě se konečně trefil do soupeřovi brány Áďa Otáhal a bylo to 1:0. Potom měl šance i náš protivník, ale tři minuty před konce rozhodl svým třetím gólem na turnaji Tom Sedláček 2:0. Ale klidný konec zápasu to nebyl, jelikož soupeř se minutu a půl před koncem konečně také prosadil 2:1. Poslední minuta proběhla ve snaze Černovíru po vyrovnání, ale díky obranému zákroku Vaška Rašky a poté i brankářskému umu Peti Čecha jsme svůj náskok udrželi a vybojovali si a myslím, že po zásluze krásné 3.místo.

Ve finále potom podle předpokladů porazil Uničov Vítkovice 3:1 a vyhrál celý turnaj. Konečné pořadí na prvních místech tak bylo 1. Uničov, 2. Vítkovice, 3. Viktorka Přerov a 4. Černovír. Všichni jsme měli nakonec velkou radost s předvedených výkonů i ze třetího místa. Pochvalu zaslouží všichni kluci, ale přeci jen bych vyzdvihl výkon obrané dvojice Áďa Otáhal a Davča Malík, kteří předvedli bezchybnou hru v obraně, ale také nasázeli soupeřům 5 branek a samozřejmě ještě třígólového Toma Sedláčka, který ukázal konečně důraz v poli i před brankou. Jen tak dál kluci.