Jaro 2008

13.01.2009 21:49

S příchodem jara a tepla jsme se opět přestěhovali na naše mateřské hřiště Viktorku. Dál jsme trénovali staré známé věci a postupně přidáváli i nové, stejně jako se se začali objevovat další noví kluci, Radim Kolařík, Béďa Kessler, Matěj Dostál, Lukáš Gregárek, Michal Bělaška, Vašek Raška, Mates Greč, Tomáš Lechner, Adam Kubáň, Marek Pleva a z ročníku 2000 k nám přešel i Erik Hluší. Postupně už jsme do našich fotbalových hrátek zapojili i první taktické věci tykající se samotné hry, což dávalo předzvěst tomu, že se neodvratně blíží náš první ostrý zápas. Postupně se začala stabilizovat i naše sestava. Do brány se postavil Peťa Váňa, v obraně se nejvíc objevovali Patrik, Erik, Davča, Honza a Peťa Čech. Záloha se formovala ve složení denis, Tomáš Sedláček a Maxík, občas doplněná Davčou nebo Adamem Otáhalem a útok zůstal na bedrech Adama Otáhala, Radima, Vojty, Jonáše, Renka a Matese. Ostatní kluci ještě mezi námi zatím nebyli nebo měli za sebou jen pár tréninků.

Den D nastal 8.5.2008, kdy jsme v rámci oslav 100 let kopané v našem městě sehráli exhibiční přátelské utkání se stejně starými kluky s KMK Přerov. Před docela velkou diváckou návštěvou a kamerami přerovské kabelovky jsme nastoupili v této sestavě. Brankáři Peťa Váňa a Honza Dytrich, kterého jsme si půjčili z ročníku 2000, obrana Peťa Čech, Patrik, Honza, Erik a Davča, záloha Adam, Denis, Tom a Max a do útoku byli připraveni Mates, Vojta, Jonáš, Renek a Míša Bělaška. Hrálo se 2x 15 minut a postupně jsme se vystřídali všichni. Zápas byl odehrán v našem hurá stylu tzn. kde byl balón, byli jsme i my všichni, kluky z KMK nevyjímaje. Ujali jsme se vedení po gólu Erika a po dalším vlastním gólu jsme vedli už 2:0 a vypadalo to dobře. Soupeř však do poločasu ještě stihl vyrovnat na 2:2. Po přestávce jsme soupeře zatlačili, ale Honza Dytrich, který si ve druhé půlce stoupl do jejich brány, nás totálně vychytal a tak nš první zápas skončil remízou. Po zápase jsme si ještě zakopali penalty, v nichž byl, opět díky Honzovi, úspěšnější náš soupeř. Celkově jsme ale sklidili velký potlesk, dali jsme si dětské šampáňo, snědli párky a kokina a těili se na další zápas.

V týdnu jsme opět potrénovali a 15.5.2008 jsme si zajeli k dalšímu přátelskému zápasu do Kroměříže s místními benjamínky SK Hanácké Slavie. Na krásném stadionu, s pěkně upraveným trávníkem, proti nám nastoupili kluci v typických sešívaných dresech Slávie z nichž Patrik dostal strach. Ze šatny jsme vyšli s hlasitým pokřikem, aby se nás soupeř taky lekl. Hrálo se 3x 15 minut a my jsme na soupeře vletěli, jako by nás někdo postříkal živou vodou. Nastoupili jsme v podobném složení jako před týdnem. Peťa Váňa a Honza Dytrich do brány ( samozřejmě na střídačku :o))) ), Erik, Patrik, Peťa Čech a David do obrany, Denis, Tom a Max do zálohy a do útoku Adam, Radim, Mates a Jonáš. Sopeře jsme jasně přehrávali a po tentokrát třetinách 3:0, 5:1 a 5:2 jsme excelovali 13:3. O naše góly se postarali Erik 6x, Tom a Adam 2x a po jednom gólu dali Mates, Patrik a Honza Mohapl. Po zápase jsme si opět zakopali penalty a tentokrát už jsme dopadli lépe. Na šatně jsme si opět dali naše oblíbené šampáňo a s obrovskou radostí jsme uháněli k domovu se skalpem našeho prvního soupeře. Alespoň bude na soustředění na co vzpomínat.