6. mistrovský turnaj na strojírnách

13.10.2009 12:36

V neděli se konal poslední mistrovský turnaj naší skupiny. Pořadatelem tentokrát byl 1.FC Přerov a zúčastnili se týmy domácích, Brodku, Hranic, Kojetína a my. Na turnaj jsme jeli už s jistotou prvního místa ve skupině a přáním, neztratit ani bod a mít po konečném účtování plný počet 60 bodů. Počasí tentokrát fotbalu moc nepřálo a celý turnaj se nesl ve znamení chladu a občasných přeháněk. Důležitější než hra proto tentokrát bylo vydržet a přestát turnaj bez újmy na zdraví ( nemyslím tím ze hry, ale chřipky, nachlazení atd. ). Na turnaj byli nominováni všichni kluci, ale nakonec nejel Adam Kubáň a Jonáš Iž ze zdravotních důvodů a těsně před začátkem to vypustil kvůli střevním potížím i Oťas. Do brány se tentokrát postavil Renek a Peťa Čech si zahrál v obraně. Do středu obrany se místo Patrika posunul Tomáš Lechner, Patrik šel hrát pravého beka, záloha zůstala beze změn, jen s tím, že uprostřed se střídal Tom Sedláček občas s Patrikem. Do útoku se postavili novopečení útočníci Marek a Martin.

V prvním zápase jsme nastoupili proti Kojetínu a vypadalo to na snadnou záležitost. První roh zápasu a po centru Maxe si kluci z Kojetína dali vlastní branku. Během pěti minut jsme přidali po trefách Filipa a Honzy další dva góly a všichni jsme se těšili na pěknou podívanou se spoustou gólů. V té chvíli nikdo netušil, že to byly branky poslední. Po přestávce se už osmělili i Kojetínští a v jednom případě můžeme děkovat Renkovi, že jsme neinkasovali. Hrozili jsme tentokrát po dobře kopaných rozích, ale i když už se začali objevovat i hlavičky, žádná v bráně soupeře neskončila a tak vítězství 3:0 bylo spíše zklamáním z předvedené hry, než útěchou do dalších zápasů.

Druhé utkání nám do cesty postavilo Hranice "B" a scénář se opakoval. Během pěti minut po třech trefách Denise to bylo 3:0 a po zbytek utkání už jen trápení. Nic nepohlo důsledné vysvětlování před zápasem na šatně. Dokud nepochopíme, že fotbal je kolektivní hra a nezrychlíme přechod do útoku tzn. zkvalitnění zpracování míče a přihrávek a lepší pohyb po hřišti, zlepšení už asi nepřijde.

Ve třetím utkání jsme se utkali s Brodkem a začátek nám jako vždy vyšel. Hned v úvodu dal svůj další gól na turnaji Denis a poté se k němu přidal i Maxík. Další fáze zápasu přinesla pár zmařených gólových šancí než přišel další úder. Svůj premiérový gól vsítil Marek, když prokázal svůj důraz před brankou a dokázal, že i při neúčasti Oťase, máme útočníky schopné dát gól. Vždyť do té chvíle dávali góly jen záložníci a obránce. Po přestávce jsme se nazabrzdili jako v předešlých zápasech a přidali jsme ještě další dva góly, což nám přineslo dnešní největší vítězství. O tyto branky se postaral Tom Sedláček a konečně i druhý útočník Martin. Vítězství 5:0 bylo zcela zasloužené.

V posledním zápase jsme narazili na domácí tým, který konečně nasadil i kluky z ročníku 2001 a už od začátku se hrál fotbal od podlahy. Bylo to asi nejpěknější utkání tohoto turnaje a konečně nám někdo ( mimo Želatovic ) prohnal pérka. Rychlonozí útočníci domácích dělali v naší přeskládané obraně pěkný průvan a po jednom z průniků se jim podařilo dát úvodní gól. Po pěti minutách hry se nám podařilo vyrovnat po krásné akci a přesné střele Martina, kterého gól proti Brodku nakopl k perfektnímu výkonu. Bohužel po další chybě v obraně se znovu před koncem poločasu dostali domácí do do vedení a to už do přestávky udželi. Do druhé půle jsme nastoupili značně rozpačitě, neboť se nám rozpadla celá obrana. Patrik ani Tomáš Lechner nechtěli na začátek nastoupit pro bolesti břicha resp. kolene. Kupodivu nám to žádný problém nepřineslo a naopak se nám po dalším brejku a přesné střele Martina podařilo vyrovnat. Přestáli jsme horké chvilky do kterých nás dostal domácí tým a po jednom z rohů, které, jak už jsem psal na začátku, se nám dnes dařili, jsme obrátil stav utkání a dostali jsme se do vedení 3:2 po gólu Patrika. Už to vypadalo, že se nám podaří zápas dovést do vítězného konce, ale naše obrana měla dnes opravdu špatný den a po dalším úniku domácího hráče jsme byli rádi, že jsme neinkasovali a že se nekopala penalta, které se dožadovali domácí fandové. Co se nestalo teď, přišlo za chvíli, po nešťastném odkopu Renka od branky, přišel trest v podobě vyrovnávací branky. Zápas skončil 3:3 a byla to pro nás první ztráta bodů v celé soutěži.

Vzhledem k tomu, že jsme měli s domácími stejný počet bosů i skóre, rozhodovalo se o vítězi turnaje v dodatečných penaltách. V těch jsme byli úspěšnější my a vyhráli jsme 2:1. V dalších utkáních 1.FC Přerov porazil Kojetín a Hranice shodně 3:0 a Brodek 5:0, Kojetín porazil Brodek 2:0 a remizoval s Hranicemi 1:1 a ty poté remizovali s Brodkem 0:0. Konečně se našel někdo, kdo nás obral o body a získali jsme tentokrát bodů 10 a skóre 14:3. Celkově nás to vyneslo na první místo a můžeme se těšit na jarní boje o titul přeborníka okresu. Tam už to bude o mnoho těžší a budeme muset přes zimu udělat spoustu práce, aby se nám to podařilo.