1. mistrovský turnaj v Brodku

06.09.2009 14:17

První turnaj v sezóně 2009 / 2010, která je naší ročníkovou sezónou, se uskutečnil V Brodku u Přerova a účasti těchto pěti týmů. Domácí Brodek u Přerova, Slavoj Kojetín, 1.FC Přerov, FC Želátovice a My kluci z FK Viktorie Přerov. Vzhledem k tomu, že 1.FC a Kojetín do této soutěže nasadili mladší ročníky 2002 a níž, mělo se rozhodovat mezi náma, Želatovicema a  Brodkem ( samozřejmě pouze teoreticky ). Na turnaj byli nominováni tito kluci: do brány Petr Čech a Renek Vašíček, do obrany Jirka Veselý, Patrik Javora, Tomáš Lechner a Marek Pleva, do zálohy David Malík, Tom Sedláček, Denis Holouš, Honza Mohapl, Aleš Caletka a Martin Koňařík a do útoku Adam Otáhal a Filip Raška.

V prvním zápase jsme narazili na rivala ze Želátovic. Od začátku zápasu jsme se na soupeře vrhli, ale vázlo nám zakončování šancí a více přihrávek v poli. Naštěstí pro nás jsme se brzo ujali vedení po gólu Oťase. Bohužel po naší chybě a rychlém protiútoku soupeře těsně před přestávkou vyrovnal na 1:1. Ve druhém poločase se situace znovu opakovala, dostali jsme soupeře pod tlak, ale nedokázali jsme se střelecky prosadit. Nakonec se nám to gólem Aldy podařilo a vypadalo to, že zápas dovedeme do vítězného konce. Bohužel hned za minutu po dalším brejku a něšťastné teči Toma Lechnera to bylo znovu nerozhodně. Znovu jsme zatlačili soupeře před jeho bránu a podařilo se nám ještě jednou jít do vedení po gólu Denise. Toto jsme už udrželi do konce a vybojovali své první vítězství a myslím si, že zasloužené. Opět se projevil náš syndrom prvního zápasu, kdy to ještě tak nejde. Snad to příště bude lepší.

Ve druhém zápase proti nám nastoupili kluci z 1.FC Přerov. Bohužel už to nebyl náš největší rival z loňské sez=ony, ale jejich mladší kolegové, které jsme celkem snadno porazili 8:0 po poločase 4:0. Góly za nás stříleli postupně Patrik, Denis, Oťas, Denis, Martin, Patrik, Filip a Oťas. V tomto záase jsme začali míchat i sestavou, aby si kluci vyzkoušeli hru narůzných postech, stejně jako v dalších zápasech.

Do třetího zápasu jsme nastoupili proti domácímu mužstvu Brodku. Nechtěli jsme nic podcenit a do zápasu jsme nastoupili v nejsilnější sestavě a znovu se na soupeře vrhli už od začátku. Naše přinesla hned své ovoce v podobě prvních gólů, o které se postarali Tom Sedláček a Alda. Do poločasu jsme ještě přidali jeden gól Denisem a naše hra se uklidnila. Po přestávce střelecký koncert pokračoval a postupně přidali góly Patrik, Alda, Oťas a Patrik na konečných 7:0.

V posledním zápase jsme se utkali s nedávným soupeřem z přáteláku Kojetínem a výsledek byl navlas stejný jako v Kojetíně 7:0, když poločas jsme ovládli 4:0. Góly v tomto zápase postupně stříleli Denis, Patrik, Filip a Honza a ve druhém poločase Patrik, Oťas a Patrik. V tomto zápase už bylo vidět, že každý touží dát co nejvíc gólů a hra už nebyla tak pěkná jako v předchozích zápasech. Hlavně ubylo přihrávek a pohybu po celém hřišti.

Celkově se dá naše vystoupení na turnaji hodnotit kladně i když samozřejmě menší či větší chybičky se najdou vždycky. Pořád se ještě učíme fotbal hrát a stále je co zlepšovat. Příští turnaj se hraje v Hranicích a doufám, že bude stejně úspěšný jako tento.